Ana Sayfa Hakkımızda Profiller Renk Kartelası Galeri İletişim English
 

Kuruluş ve Kuruluş Amacı
Platform AŞ. in kuruluşu 1977 yılında faaliyete başlayan dekorasyon firmasına kadar dayanmaktadır. Zamanla dekorasyon işlerinden mobilya imalatına geçilmiş ve modüler sistem standart mobilya imal ederek bayileri vasıtasıyla satışını yapmıştır. 1997 yılında mobilyanın yanında dekoratif mobilya profilleride imal etmeye başlayarak Platform Profilin doğuşunu gerçekleştirmiştir. 2002 yılında, ahşap yapı elemanları sektöründe pek bilinmeyen ahşap kompozit malzemelerin üretilmesiyle elde edilen Platform Kapı sistemini geliştirmiş ve pazara sunmuştur. Firmanın tüm ortakları aynı aileden ve kardeşlerdir.

Platform'un Amacı: Mobilya, dekorasyon ve ahşap yapı elemanları ile birlikte endüstriyel yarı mamüller de üreterek dekorasyon ve ahşap sektöründe lider olmaktır.

Gelişimi
Platform A.Ş. kuruluşunda 8 çeşit dekoratif mobilya profili üretmeye başlamış; daha sonra 2006 yılına gelindiğinde ürün çeşitlerini 80'e çıkararak, renk alternatifleri ile 1100'e yakın ürün çeşitliliğine ulaşmıştır.

Platform A.Ş. sektöründe ürün çeşitliliğine önem vererek, ürettiği ürünün çok farklı alanlarda kullanımını sağlamış; yeni ürünlerini de kendi AR-GE'sinde geliştirip, sektöründe ürünlerini tescil ettiren ilk firma ünvanını elinde bulundurmuş ve bu konuda da sektörüne liderlik etmiştir.

Platform A.Ş.'nin AR-GE'sinden çıkarak sektörümüze kazandırılmış bir çok ürün ve hizmet bulunmaktadır. Bunlardan gövde profili ve kapak profili ürünleri birçok ülkede bilinmezken Platform tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca ürünün son kullanıcıya gidene kadar zarar görmesini azaltan koruyucu bant hizmetide Platform A.Ş. tarafından sunulmuştur.

Platform AŞ. bugün dekoratif mobilya profillerinde Platform Profil markası ile ahşap kompozit kapı elemenlarında ise Platform Kapı markası ile iki farklı ürün grubuna hizmet vermektedir.

Personel
Platform AŞ. kuruluşunda 15 personel ile işe başlamış, personel sayısı 2006 yılı ortalarında 250 çalışana çıkmıştır.

Kapasite
Platform AŞ. dekoratif mobilya profilleri imalatına başladığında yıllık kapasitesi 2.400.000 m/yıl iken, bu kapasiteyi 2005 yılı başında 25.000.000 m/yıl a çıkarmıştır. 2. fabrikanın devreye alınması ile dekoratif mobilya profillerindeki yıllık üretim kapasitesi 36.000.000 m/yıl ulaşmıştır. Ayrıca Platform A.Ş.'nin ahşap kompozit kapı ve kapı profilleri imalatında yıllık kapasitesi 300.000 adet/yıl'dır.

.

Yatırım
Platform A.Ş.'nin ürün ve kapasitesindeki artışlarınının en önemli nedenlerinden biri, kurulduğu günden itibaren hiç duraklamayan yatırım sürecinin en önemli basamağı olan ve 2003 yılında inşasına başlanıp 2005 Ağustos ayında faaliyete geçirilen 2. fabrikasıdır.

Fabrika
Amasya Fabrika
Amasya Sarılar Mevkiinde 15.000 m2 açık 9000m2 kapalı alan

Fabrika(Amasya - Merzifon) Merzifon OSB
Açık Alan : 116.000m2 Kapalı Alan : 42.000m2

Üretim 2006 yılında Merzifon OSB deki fabrikaya alınmıştır.Platform A.Ş. nin yeni yatırımı, büyüme ve gelişme için son derece iyi imkanlar sunarak, projesi yapılmış yeni ürünlerin gerçekleşmesi için firmaya büyük bir pozitif ivme kazandırmaktadır.

Hizmet Şekli
Platform A.Ş. ürünlerinin her zaman için son tüketiciye kadar nasıl varacağını planlamış bir firmadır. Bu planlama neticesinde her ürün ve hizmetin belirlenmiş bir sunum ve satış şekli vardır. Bu şekiller Platform A.Ş. nin sistemli firma olma yolundaki en önemli başarısıdır. Platform A.Ş. nin iki ana ürün grubu iki farklı şekilde piyasaya sunulmaktadır. Dekoratif Mobilya Profilleri : Bu ürünler Platform Profil markasıyla mobilya üreticisi olan fabrika ve imalathanelere satıcı bayiler aracılığı ile yarı mamül olarak satılmaktadır. Bu durum ulusal pazar için geçerli olduğu gibi uluslararası pazar için de geçerlidir.Platform Kapı: Bu ürün Platform Kapı markasıyla satıcı bayiler aracılığı ile son tüketiciye ulaşmaktadır. Bu durum hem ulusal hem de uluslararası pazar için geçerlidir.

 
Gizlilik Şartları     Kullanım Şartları   
 
Tüm Hakları Saklıdır 2006 © Platform Profil
Tasarım ve Uygulama : MAE